Henkilökunta

Työväen Akatemia > Henkilökunta

Rehtori

Jari Valtari
VTM

Toimitusjohtaja
jari.valtari@akatemia.org
puh. 040 507 6468

Opettajat

Mari Ervast
YTM
Yhteiskunnallisten aineiden vastaava opettaja
puh. 040 738 4089
mari.ervast@akatemia.org

Kevin Gardner
Master of Arts
English, Literature
puh. 050 437 1058
kevin.gardner@akatemia.org

Samantha Eldred
BA, TESOL
English and Culture
puh. 050 528 0244
samantha.eldred@akatemia.org

Jaana Hiltunen
KM, laillistettu psykologi
Psykologian ja kasvatustieteen vastaava opettaja
Psykologia, kasvatustiede
puh. 050 437 1884
jaana.hiltunen@akatemia.org

Ari Niemi
FL, YTM
Vararehtori, historian ja humanististen aineiden vastaava opettaja
Historia, kulttuurihistoria, poliittinen historia, valtio-oppi, filosofia ja kasvatustiede
puh. 040 752 9225
ari.niemi@akatemia.org

Juha Koikkalainen
KTM
Kauppa- ja taloustieteiden vastaava opettaja
puh. 050 370 6224
juha.koikkalainen@akatemia.org

Marjaana Kuusniemi-Korhonen
TeM, näyttelijä
Teatteritoiminnan vastaava opettaja
Näyttelijäntyö, draamakasvatus
puh. 050 380 6236
marjaana.kuusniemi-korhonen@akatemia.org

Kari Rummukainen
FL, Informaatikko
Tiedonhallinta, kirjallisuus
puh. 050 343 9552
kari.rummukainen@akatemia.org

Risto Ruottunen
FM, teatteriohjaaja
Hankevastaava
Lastenteatteri, teatterihistoria
puh. 050 437 1952
risto.ruottunen@akatemia.org

Liisa Savola
FM
Kieli- ja kulttuuriopinnoista vastaava opettaja
Saksa, espanja
puh. 040 706 5619
liisa.savola@akatemia.org

Miia Toivio
Huk, runoilija
Kirjoittamisen vastaava opettaja
Luova kirjoittaminen, kirjallisuus
Tietosuojavastaava
puh. 040 569 5553
miia.toivio@akatemia.org

Toimistohenkilökunta

Kaija Härkänen
Talouspäällikkö
puh. 040 742 0017

Tuija Timonen
Talousassistentti
puh. (09) 5404 2420
Tilavuokrat, opintomaksut, laskutus, taloushallinto

Marjo Nostaja
Opintosihteeri
puh. (09) 5404 240
Opiskelijaneuvonta, opintoasiat (avoin yliopisto), hakupalvelut

Arto Koivumäki
Vahtimestari
puh. 050 354 1226

Jouni Kärenlampi
IT-asiantuntija
puh. 040 187 2660

Keittiö- ja kiinteistöhenkilökunta

Maritta Korhonen
Ravintolapäällikkö
puh. 050 303 7674

Madis Salumaa
Kokki

Tiina Manninen
Suurtalouskokki

Saisong Chaweewan
Palveluvastaava

Timo Numminen
Talonmies-vahtimestari
puh. 050 367 2064

Päivystys toimistoajan ulkopuolella

puh. 050-594 7499 (vain hätätapauksessa)

Scroll Up