fbpx

Henkilökunta

Työväen Akatemia > Henkilökunta

Työväen Akatemian johto

Airi Palosaari
KM
Rehtori, toimitusjohtaja
Johto ja hallinto
puh. 044 579 3165
airi.palosaari@akatemia.org

Ari Niemi
FL, YTM
Apulaisrehtori, historian ja humanististen aineiden vastaava opettaja
Historia, kulttuurihistoria, poliittinen historia, valtio-oppi, filosofia ja kasvatustiede
puh. 040 752 9225
ari.niemi@akatemia.org

Opettajat

Minna Aitola
FM,VTM ja väitöskirjatutkija
Yhteiskunnallisen muutoksen kokonaisuus
Maahanmuuttajakoulutukset
puh. 045 788 188 32
minna.aitola@akatemia.org

Annika Brandt
PsM, laillistettu psykologi
Psykologian ja kasvatustieteen vastaava opettaja
puh. 050 437 1884
annika.brandt@akatemia.org

Samantha Eldred
BA, TESOL
English and Culture
puh. 050 528 0244
samantha.eldred@akatemia.org

Mari Ervast
YTM
Yhteiskunnallisten aineiden vastaava opettaja
puh. 040 738 4089
mari.ervast@akatemia.org

Kevin Gardner
Master of Arts
English, Literature
puh. 040 568 6338
kevin.gardner@akatemia.org

Juha Koikkalainen
KTM
Kauppa- ja taloustieteiden vastaava opettaja
puh. 050 370 6224
juha.koikkalainen@akatemia.org

Marjaana Kuusniemi-Korhonen
TeM
Näyttelijäntyön vastaava opettaja
puh. 050 380 6236
marjaana.kuusniemi-korhonen@akatemia.org

Kari Rummukainen
FL, Informaatikko
Tiedonhallinta, kirjallisuus, kirjastonhoitaja
puh. 050 343 9552
kari.rummukainen@akatemia.org

Liisa Savola
FM
Kieli- ja kulttuuriopinnoista vastaava opettaja
Saksa, espanja
puh. 040 706 5619
liisa.savola@akatemia.org

Jussi Suortti
Reaching The Stars
Projektivastaava
Kirjoittajalinjan koordinaattori
puh. 0400 916 156

Toimistohenkilökunta

Matias Hänninen
Koordinaattori
Kiinteistö, hallinto, markkinointi ja myynti
puh. 050 437 1058
matias.hanninen@akatemia.org

Jouni Kärenlampi
Tietoinsinööri
IT-asiantuntija
puh. 040 187 2660

Marjo Nostaja
Opintosihteeri
puh. 040 176 3581
Opiskelijaneuvonta, opintoasiat (avoin yliopisto), hakupalvelut

Marianne Ruotsalainen
Kampusvastaava
Tietosuojavastaava
puh. 050 354 1226

Tuija Timonen
Talousassistentti
puh. 050 354 1246
Tilavuokrat, opintomaksut, laskutus, taloushallinto

Keittiö- ja kiinteistöhenkilökunta

Heidi Kiiskinen
Suurtalouskokki, kondiittori

Asmo Nikula
Ravintolapäällikkö
puh. 050 303 7674

Mats Wallenius
Keittiömestari

Kiinteistöhuolto
puh. 050 367 2064

Päivystys toimistoajan ulkopuolella

puh. 050-594 7499 (vain hätätapauksessa)

Työväen Akatemian hallitus

Mikko Koskinen
Johtava konsultti, VTM
Puheenjohtaja

Tapio Kosunen
KT, dosentti
Varapuheenjohtaja

Kari Virkkula
Sosiaalipsykologi, VTM

Ville Wallin
Hallintopäällikkö

Kaisa Vatanen
Poliittisen valmistelun päällikkö, VTM

 

Eveliina Heinäluoma
Kansanedustaja, Yhteiskuntatieteiden maisteri

Kirsi Mäki
Koulutuspäällikkö, VTM

Rauli Warto
Asiakaspäällikkö, yo
Työväen Akatemian toveriliiton pj.

Tero Strand
Johdon neuvonantaja