fbpx

Henkilökunta

Työväen Akatemia > Henkilökunta

Työväen Akatemian johto

Airi Palosaari
KM
Rehtori, toimitusjohtaja
Johto ja hallinto
puh. 044 579 3165
airi.palosaari@akatemia.org

Ari Niemi
FL, YTM
Apulaisrehtori, historian ja humanististen aineiden vastaava opettaja
Historia, kulttuurihistoria, poliittinen historia, valtio-oppi, filosofia ja kasvatustiede
puh. 040 752 9225
ari.niemi@akatemia.org

Opettajat

Minna Aitola
FM,VTM ja väitöskirjatutkija
Yhteiskunnallisen muutoksen kokonaisuus
Maahanmuuttajakoulutukset
puh. 045 788 188 32
minna.aitola@akatemia.org

Annika Brandt
PsM, laillistettu psykologi
Psykologian ja kasvatustieteen vastaava opettaja
puh. 050 437 1884
annika.brandt@akatemia.org

Samantha Eldred
BA, TESOL
English and Culture
puh. 050 528 0244
samantha.eldred@akatemia.org

Mari Ervast
YTM
Yhteiskunnallisten aineiden vastaava opettaja
puh. 040 738 4089
mari.ervast@akatemia.org

Kevin Gardner
Master of Arts
English, Literature
puh. 040 568 6338
kevin.gardner@akatemia.org

Juha Koikkalainen
KTM
Kauppa- ja taloustieteiden vastaava opettaja
puh. 050 370 6224
juha.koikkalainen@akatemia.org

Marjaana Kuusniemi-Korhonen
TeM
Näyttelijäntyön vastaava opettaja
puh. 050 380 6236
marjaana.kuusniemi-korhonen@akatemia.org

Kari Rummukainen
FL, Informaatikko
Tiedonhallinta, kirjallisuus, kirjastonhoitaja
puh. 050 343 9552
kari.rummukainen@akatemia.org

Liisa Savola
FM
Kieli- ja kulttuuriopinnoista vastaava opettaja
Saksa, espanja
puh. 040 706 5619
liisa.savola@akatemia.org

Miia Toivio
Huk, runoilija
Kirjoittamisen vastaava opettaja
Luova kirjoittaminen, kirjallisuus
Tietosuojavastaava
puh. 040 569 5553
miia.toivio@akatemia.org

Toimistohenkilökunta

Sami Huttunen
Opintosihteeri
puh. 040 176 3581
Opiskelijaneuvonta, opintoasiat (avoin yliopisto), hakupalvelut

Jouni Kärenlampi
Tietoinsinööri
IT-asiantuntija
puh. 040 187 2660

Marjo Nostaja
Äitiyslomalla

Oona Mäkelä
Opinto-ohjaaja harjoittelija
puh. 0400 72 11 39
oona.makela@akatemia.org
Opinto-ohjaus, yhteishaku

Marianne Ruotsalainen
Kampusvastaava
puh. 050 354 1226

Jussi Suortti
projektikoordinaattori
Reaching the Stars
puh. 0400 916 156

Tuija Timonen
Talousassistentti
puh. 050 354 1246
Tilavuokrat, opintomaksut, laskutus, taloushallinto

Keittiö- ja kiinteistöhenkilökunta

Saisong Chaweewan
Palveluvastaava

Tiina Manninen
Suurtalouskokki, kondiittori

Asmo Nikula
Ravintolapäällikkö
puh. 050 303 7674

Mats Wallenius
Keittiömestari

Kiinteistöhuolto
puh. 050 367 2064

Päivystys toimistoajan ulkopuolella

puh. 050-594 7499 (vain hätätapauksessa)

Työväen Akatemian hallitus

Mikko Koskinen
Puheenjohtaja
Suomen Sosialidemokraattinen puolue

Tapio Kosunen
Varapuheenjohtaja
Joensuun Työväenyhdistys ry

Kari Virkkula
Kauniaisten Sos.-dem. Yhdistys ry

Ville Wallin
Suomen Sosialidemokraattien puolue/Työväenlehdistön kannatusyhdistys

Kaisa Vatanen
Suomen Sosialidemokraattien puolue

Eveliina Heinäluoma
Suomen Sosialidemokraattien puolue

Kirsi Mäki
Työväen Sivistysliitto TSL

Rauli Warto
Työväen Akatemian toveriliitto

Tero Strand
Julkisten ja hyvinvointialojen liitto JHL